סטנדרט אמריקאי

בדרכו המקצועית הארוכה אבי רובנבך התנסה כמעט בכל היבט של עשייה ונהפך למרכז ידע חוצה חברה. ניסיון ניהולי עשיר, לצד ידע טכנולוגי מעמיק, הופכים אותו לאחד המנהלים המגוונים והעסוקים באלביט

אבי רובנבך

ראש מנהל חוזים ומכירות, חטיבת כלי טיס | בן 50, מתגורר בחיפה | בזוגיות, אבא ל-2 ילדים

השילוב בין הכשרה טכנולוגית ותפקיד עסקי הוא רווח באלביט מערכות, אך אין רבים כמו אבי רובנבך, שהפך עם השנים למרכז ידע חוצה חברה. אבי, שמשמש בתפקיד ראש מינהל חוזים ומכירות בחטיבת כלי טיס, מרכז את נושא החוזים והמכירות מול ארה"ב בחטיבה ואחראי לחוזים בהיקף מאות מיליוני דולרים בשנה. צוותו מספק שירות ייעוץ גם לאנשי החטיבות השונות בקבוצה.

"במשך שנים הובלתי תוכניות בתחום ההנדסי והכרתי לעומק טכנולוגיות שונות שנמכרו לארה"ב, כך שאני מבין היטב מה חשוב ללקוח האמריקאי וכיצד מתנהלים תהליכי קבלת ההחלטות אצלו", אומר אבי.

לאורך שנות עבודתו מתבלט אבי ביכולת לנהל קריירה מגוונת, תוך היכרות מעמיקה עם מגוון הפרויקטים והטכנולוגיות של החטיבה. הוא הצטרף לאגף ההנדסה בחטיבת כלי טיס בשנת 1998, כסטודנט בפקולטה למדעי המחשב בטכניון. כשסיים את לימודיו החל לעבוד כמהנדס תוכנה במשרה מלאה, התקדם לתפקידי ניהול כראש צוות וראש תחום, ובהמשך עבר לניהול תוכנית של מחשב האפאצ'י.

"תוכנית המחשב למסוק האפאצ'י היתה הראשונה שניהלתי גם מהצד העסקי, בשנת 2007, ומאז למעשה החל הפרק העסקי עבורי. היו תקופות שעסקתי בשיווק ובפיתוח עסקי, אך רוב הזמן כמנהל תוכניות – אפאצ'י, תוכניות עבור בואינג ומאוחר יותר קמפיינים בינלאומיים גדולים ותוכניות ביחידה העסקית במדינות באסיה ובאירופה. ללא ספק היו הרבה נסיעות בתפקיד", משחזר אבי.

התפקיד האחרון כמנהל תוכנית היה עבור השבחת מערכת BrightNite והשבחת SOCAT, שהוטמעו במסוקי הפומה של חיל האוויר הרומני, ומאז 2020 הוא משמש בתפקידו הנוכחי, שמתנהל ממטה החטיבה בחיפה.

לפני כשש שנים הקים אבי משפחה עם בת זוגו קרן, ולהם בן משותף בן 5 ושלושה ילדים גדולים יותר מנישואים קודמים – שתי בנות שלה ובן נוסף שלו. "הבן הגדול החזיר אותי לתחביב ישן – הגלישה", מספר אבי. "גדלתי בנהריה וגלשתי המון – החבר'ה שלי ואני היינו כל הזמן בים. היה מאוד כיף לחזור לזה אחרי כל השנים עם הבן שלי. קניתי גלשן, לימדתי אותו ואנחנו גולשים יחד כשזה מתאפשר".

מכל התפקידים והפרויקטים הרבים שהיה שותף להם, התשוקה בעבודה מגיעה מהממשק עם אנשים, תרבויות עסקיות שונות וגיוון בעבודה. "אלביט היתה ממש בית ספר לניהול עבורי, דרך ההתנסות בכל שלבי שרשרת האספקה, משלב המכרז ועד שלב המכירה. כמנהל חוזים ומכירות לשוק האמריקאי אני נהנה מכל העולמות, הניהולי, העסקי, הטכנולוגי והאנושי".

"אלביט היתה ממש בית ספר לניהול עבורי. כמנהל חוזים ומכירות לשוק האמריקאי אני נהנה היום מכל העולמות, הניהולי, העסקי, הטכנולוגי והאנושי"

2 תגובות

    1. כל הכבוד אבי! תותח על!
      זוכר את הימים היפים בעבודה משותפת על מחשב לאפאצי. נהנתי מכל רגע!
      תמשיך להצליח במגוון התפקידים שתבחר בהם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מהדורות קודמות